facebookSkip to content
  Pon - Pia 9:00 - 17:00     +421 951 926 882
spider-turtle-podavac-peliet

Advance Easy Moving je prvý, kompletný a integrovaný rad produktov navrhnutý na realizáciu automatických systémov podávania paliva z biomasy do kotlov.

Prednosťou je ľahká inštalácia a flexibilita použitia systému. Nie je potrebné kontrolovať nasávanie peliet, pretože systém je úplne automatický. Počas spustenia systému stačí manuálne nastaviť čas nasávania a vizuálne skontrolovať množstvo paliva naplneného počas každého cyklu cez priehľadný dávkovač. Okrem peliet je možné využiť systém aj na podávanie peliet zo slamy, kukurice, škrupiny lieskových orechov atď.

 

Príklad systému podávania peliet

Príklad systému podávania peliet

Systém je možné inštalovať na peletový kotol rôznych výrobcov. Funguje automaticky a nezávisle od kotla. Nie je nutné elektronické prepojenie.

  1. Kotol
  2. Zásobník kotla
  3. NOVA 3 jednotka
  4. Vzduch výstup
  5. Zachytávač prachu
  6. Rúra na prívod peliet
  7. Veľký zásobník na pelety
  8. Nasávací mechanizmus SPIDER

Sacie jednotky

Základné sacie jednotky s výkonným motorom a zberačom prachu z peliet.  Robustná a spoľahlivá konštrukcia.  K jednotke je potrebné doplniť dávkovač. 

Kompaktná centrálna vákuová jednotka s integrovaným dávkovačom a ovládaním, pri ktorej sa inštaluje len tento produkt pre praktické a ekonomické systémy.

Spider je riešenie pre zásobníky peliet s plochým dnom.

Vďaka pohyblivým lopatkám, dokáže plávať na hladine v zásobníku. Mechanizmus sa spustí vždy, keď sa zapne sacie zariadenie. 

Riadiaca jednotka ovláda chod podávača aby zabránila jeho zaseknutiu, skratu a prepätiu. 

Napojenie je pomocou flexibilnej rúry s priemerom 50 mm a drôtenou výstuhou. Pre manipuláciu je možné zavesiť systém o strop zásobníka.

Spodné odoberanie peliet

Pre silá z textílie alebo plechu, kde sa odoberajú pelety zospodu sa používa systém s dvojitými rúrami, kde jedna nasáva pelety a druhá vháňa späť vzduch.

V prípade nutnosti postavenia zásobníka vo vzdialenosti viac ako 10 m je nutné použiť free matic systém. Obe riešenia bránia v zablokovaní peliet v sile. Pre viac info pozrite video.

free-matic-mechanicky-podavac-peliet-s-motorom
davkovac-peliet-pneumaticky

Dávkovače peliet

Pelety systém dodáva do zabudované zásobníka peletového kotla. Dávkovač sa jednoducho inštaluje na kotol alebo na kachle. Dávkovač je vyrobený z samozhášavého materiálu, čo umožňuje úplnú bezpečnosť inštalácie dávkovača.

Na spodnej časti dávkovača je micro spínač, ktorý spúšťa pneumatický podávač. Vďaka svojej jednoduchej konštrukcii je testovaný na tisíce pracovných cyklov so zárukou vysokej spoľahlivosti.