facebookSkip to content
  Pon - Pia 9:00 - 17:00     +421 951 926 882

CADEL Taliansky výrobca efektívnych peletových kachlí

Informácie

Prečo si vybrať pec na pelety Cadel?

Vybrať si peletovú pec Cadel znamená používať ekonomické, ekologické, ale predovšetkým praktické palivo. Pelety sú veľmi ekonomické, pretože poskytujú vysokú účinnosť pri oveľa nižších nákladoch v porovnaní s fosílnymi palivami (stojí asi o 25 % menej ako sieťový plyn a asi o 50 % lacnejšie ako plyn vo fľašiach).

Peletové kachle Cadel sú ideálne aj z ekologického hľadiska, pretože sú navrhnuté pre efektívne a čisté spaľovanie, s 90% rekuperáciou tepla a jednou z najnižších emisií na trhu.

Výber peliet znamená aj praktickosť a pohodlie. Dá sa kúpiť na mnohých predajných miestach v Poľsku. Ľahko sa prepravuje a skladuje (15 kg vrecia). V porovnaní s tradičnými krbmi na drevo produkuje menej popola.

Napokon, veľkou výhodou peletových kachlí je možnosť prevádzky v automatickom režime s možnosťou zapínania a vypínania v závislosti od vašich potrieb. Peletové kachle Cadel sú skutočné mini vykurovacie zariadenia. Cez vodný plášť alebo teplý vzduch dokážu vykurovať celé byty a domy.

Výrobky Cadel označené číslom 3 (vzduchotesné) sa vyznačujú technológiou Cubed a úplne utesnenou spaľovacou komorou. To znamená väčšiu bezpečnosť, lepší výkon a menšie znečistenie. Bezpečnosť pre Cadel nie je voliteľná, ale štandardná, takže uzavretá spaľovacia komora nie je pre nás (pre pasívne a rekuperačné domy) niečo extra. Väčšina našich kachlí spĺňa normu Ecodesign 2022. Čoskoro ju budú spĺňať všetky modely Cadel.

Prečo uzavretá spaľovacia komora?

Bežná pec na pelety nasáva vzduch potrebný na spaľovanie z miestnosti, v ktorej sa nachádza. To znamená, že aby ste v nej dobre horeli, potrebujete v tejto miestnosti prívod vzduchu. Keď sú kachle vybavené utesnenou spaľovacou komorou, vzduch vstupuje do spaľovacej komory cez špeciálne pripojenie priamo z vonkajšej strany budovy. V dôsledku toho nie je potrebný žiadny ďalší prívod do miestnosti, ktorý môže miestnosť ochladiť. Cadel ponúka vyššiu bezpečnosť, účinnosť a nízke náklady na vykurovanie vďaka uzavretej spaľovacej komore.

Peletové kachle Kategórie kachlí

Teplovzdušné kachle pre jednu miestnosť

Teplovzdušné kachle

Teplovzdušné kachle pre jednu miestnosť

Verzia kachlí AIR na vykurovanie jednej miestnosti. Teplovzdušné modely kachlí na pelety, ktoré sú ideálne na podporu existujúceho vykurovacieho systému. Sú schopné rýchlo a efektívne vykurovať núteným vzduchom.

Vykurovacia plocha: od 30m2

Teplovzdušné kachle pre viac miestností

Teplovzdušné kachle s rozvodmi tepla

Teplovzdušné kachle pre viac miestností

Verzia kachlí Air Plus, je určená na vykurovanie viacerých miestností. Modely Multiair dokážu potrubím efektívne priviesť teplý vzduch do iných miestností. Sú určené na vykurovanie viacerých miestností súčasne, a to aj na rôznych podlažiach.

Vykurovacia plocha: od 30 m2 do 120 m2

Peletové kachle s výmenníkom pre kúrenie domu prostredníctvom radiátorov

Peletové kachle s výmenníkom

Peletové kachle s výmenníkom pre kúrenie domu prostredníctvom radiátorov

Verzia kachlí Hydro má vodný výmenník. Zaručuje maximálnu všestrannosť použitia. Dokážu samostatne vykurovať byt alebo dom pomocou radiátorov a spolupracovať s klasickým kúrením. Dokážu ohrievať aj TÚV

Vykurovacia plocha: od 60 m2 do 240 m2