facebookSkip to content
  Pon - Pia 9:00 - 17:00     +421 951 926 882
ogrzewanie air

Kúrenie peletami:
vykurovací systém snov

Oheň, ktorý môžete naprogramovať

Najefektívnejší a najčistejší vykurovací systém

Pelety sú stále populárnejším, ekologicky a trvalo udržateľným zdrojom energie. Vo vnútri zariadení na pelety sa nachádza druh špirály (podávacia skrutka, šnek), ktorá odoberá pelety zo zásobníka a sype ich do kachlí. Šnek pracuje elektronicky a môže byť naprogramovaný tak, že kachle na pelety alebo vložka na pelety sa automaticky zapaľujú podľa plánu. Kachle na pelety MCZ sú skutočné malé vykurovacie zariadenia, plne programovateľné.

Spaľovanie peliet je veľmi efektívne: pri rovnakom množstve paliva môžeme získať viac tepla použitím peliet ako z dreva. Navyše pelety horia lepšie a zaisťujú veľmi čisté spaľovanie. Jedná sa o najekologickejšie alternatívy, ktoré si môžete zvoliť, aby ste si vyhrievali váš domov, ako aj ušetriť na účtoch.

100% univerzálnosť. 

Existuje riešenie (pelety), ktorý uspokojí všetky potreby

Riešenia na vykurovanie jednej miestnosti

Vykurovanie domu iba jedným kotlom

Vyhrievanie obývacej izby, otvoreného priestoru alebo spálne s kachľami na pelety je dvojité víťazstvo. Nielenže budete mať radosť z plameňa, ktorý môžete ovládať automaticky, ale aj všetky úspory prírodného a lacného paliva, ako sú pelety. Zisti viac o riešeniach kachlí na pelety na vykurovanie jednej miestnost

Spoločnosť MCZ ponúka rôzne riešenia na vykurovanie celého domu iba jedným peletovým krbom alebo vložkou na pelety. Môžete si vybrať medzi peletovými krbmi, ktoré odovzdávajú horúci vzduch generovaný krbom do niekoľkých miestností. Môžete sa tiež zoznámiť s modelmi krbov s vodným výmenníkom, ktoré sa dajú napojiť na existujúce vykurovacie systémy a ohrev teplej vody pre radiátory alebo podlahové panely.

Pohodlie a krása s jedinečným dizajnom.

Objavte tu najlepšie kachle na pelety od dizajnérov

Najvyšší komfort aj v spálni

Vykurovanie domu účinne

Základným aspektom ovplyvňujúcim tichosť kachlí na pelety je prúdením horúceho vzduchu. MCZ vybavuje všetky svoje modely ventilátormi najnovšej generácie, ktoré minimalizujú nežiaduce zvuky a dajú sa nastaviť podľa vašich potrieb. Niektoré kachle ponúkajú možnosť úplne vypnúť prúdenie vzduchu (funkcia No-Air), a celá produktová rada bez ventilátora (výrobky s technológiou „Still“). Tu môžete vidieť všetky modely kachlí na pelety bez ventilátora.

Aby bolo možné používať krby v pasívnych domoch alebo domoch s vysokou úrovňou energetickej účinnosti, musia byť kachle vzduchotesné, t. j. nemôžu prijímať vzduch z miestnosti. Na splnenie týchto špeciálnych potrieb navrhla spoločnosť MCZ sériu hermeticky uzavretých pecí, ktoré nasávajú vzduch zvonka a neberú tak vzduch z miestnosti, v ktorej sú inštalované (pece s technológiou Oyster). Môžete vidieť všetky krby na pelety s tesnením MCZ.

Nielen kachle, ale aj krbové vložky.

Objavte krásu krbov na pelety

Najvyššia sloboda dizajnu

Krby na pelety MCZ ponúkajú kúzlo skutočného krbu, ktorý sa dá zapnúť a vypnúť stlačením jedného tlačidla na diaľkovom ovládači alebo smartfóne. Rozhorí sa a zohreje extrémne rýchlo v porovnaní s krbmi na drevo. Krb na pelety sú stále populárnejším a všestrannejším výrobkom, pretože je praktické ich používať a prispôsobiť sa každému prostrediu. Pozri ďalšie dostupné modely.