facebookSkip to content
  Pon - Pia 9:00 - 17:00     +421 951 926 882

Vyberte si svoje krbové kachle

Krbové kachle na drevo alebo na pelety

Relax s krásnym výhľadom na oheň a zážitok upokojujúceho tepla Vám zaručia moderné krbové kachle na drevo. Komfort, pohodlie a šetrenie nákladov sú základnými výhodami kachlí na pelety.

krbove kachle na drevo

Krbové kachle na drevo

Krásny oheň a dokonalé teplo v klasickom dizajne
Krbove kachle na pelety

Krbové kachle na pelety

Automatické spotrebiče na pohodlné vykurovanie

Krbové kachle na drevo sú stále populárnym spôsobom kúrenia domácností. Vďaka novým technológiám vznikla široká ponuka typov, farebných prevedení a rozmerov. 

Prečo si vybrať krbové kachle?

Krbové kachle je v dome možné ľahko a rýchlo inštalovať. Patria medzi cenovo najdostupnejšie spotrebiče na kúrenie. Veľká paleta farieb, prevedení a rozmerov Vám umožní si nájsť pekný doplnok pre každú domácnosť. Dnes majú krbové kachle okrem napojenia na komín možnosť pripojiť sa aj na centrálny prívod vzduchu. Toto napojenie je dôležité v moderných domoch, kde sú tesné plastové okná, ktoré bránia prístupu čerstvého vzduchu potrebného na horenie.

Pri výbere dbajte vždy aj na účinnosť krbových kachlí a ich energetickú triedu. Nové krbové kachle musia spĺňať ECODESIGN 2022.  

Kachle na drevo

Jedná sa o najbežnejší typ voľne stojaceho krbu a v dnešnej dobe už sú vnímané ako nábytok. Narpíklad keramické kachle značky Sergio Leoni dokážu oživiť každú obývačku alebo aj zámok. Vyznačujú sa veľmi vysokou jednoduchosťou a rýchlym servisom. Nevýhodou pecí na spaľovanie dreva je predovšetkým otázka paliva. Ako palivo sa odporúča používať tvrdé listnaté drevo (dub, buk, hrab), ktoré má maximálnu vlhkosť do 18%. Pokiaľ má drevo vyššiu vlhkosť nebude dobre horieť a môžete poškodiť kachle a aj komín. Tiež treba mať na pamäti dostatok vhodného miesta pre skladovanie dreva.

Pozrite si našu ponuku krbových kachlí.

Peletové krbové kachle

Sú modernou alternatívou kachlí na drevo. Horenie je riadené počítačom a preto sa dosahuje vysoká úroveň účinnosti premeny tepla. Vďaka tomu produkujú tieto kachle aj nízky objem emisií. Zabudovaný počítať dokáže automaticky zapáliť oheň a udržiavať vopred zvolenú teplotu. Prevádzka je teda oveľa pohodlnejšia a menej prašná (zásobník s popolom treba čistiť len raz za pár dní). Drevo na horenie je vo forme peliet, ktoré sa skladujú v zásobníku zabudovaného priamo v spotrebiči. Zásoba vydrží až 5 dní, podľa vybraného modelu. Výrobky si môžete vybrať aj v našom eshope.

SMART Domácnosť

Peletové kachle od spoločnosti  MCZ majú integrovanú podporu ovládania zariadenia cez aplikáciu a internet. Pre ostatné kachle ponúkame bezdrôtové termostaty s Wi Fi. Tieto Vám umožnia pohodlne ovládať teplotu v dome cez internet a svojimi zabudovanými funkciami termostat dokáže ušetriť náklady na kúrenie alebo chladenie.

pellet

Čo sú to pelety?

Peleta je palivo vyrobené z lisovaného dreva …
krbove kachle ecodesign

Dozviete sa viac o ekológii našich krbov

Krbové kachle vyhovujú najnovšej norme EcoDesign 2022