facebookSkip to content
  Pon - Pia 9:00 - 17:00     +421 951 926 882
teplovzdusne krbove kachle na pelety

Kachle Comfort Air:
ideálne na vykurovanie niekoľkých izieb vháňaním teplého vzduchu

Výhodnejšie, rýchlejšie a lacnejšie ako krb na drevo

Krbové kachle na pelety so systémom Comfort Air® môžu vykurovať celý byt alebo dom. Zariadenie má vstavané dva alebo tri ventilátory ovládané smartfónom. Pri skutočne malých rozmeroch, ako sú približne 50 x 50 cm, môžete v závislosti od modelu vykurovať plochu až 140 m2 a má výkon 8 až 14 kW. Veľkou výhodou je aj zásobník na pelety zabudovaný v kachliach, ktorý stačí naplniť iba raz za 2-3 dni a popol vyberať raz týždenne. Kachle nikdy neprehrejú veľmi miestnosť ako krb na drevo, pretože ich výkona sa prispôsobí. Môžeme tiež nastaviť rôzne teploty počas dňa a týždňa. Keď pracujeme alebo spíme, môžeme nastaviť nižšiu teplotu a potom ju zvýšiť, keď ju chceme. Všetko automaticky. Krb na drevo to nemôže urobiť. Nehovoriac o prikladaní dreva uprostred noci alebo unavení z chladného domu. Nakoniec sa kachle na pelety zapnú a vypnú.

Kúrenie pod úplnou kontrolou

Comfort Air® umožňuje presnú reguláciu distribúcie tepla medzi rôznymi miestnosťami, kde sa prenáša vzduch. V peletových kachliach ovládame smartphonom dva nezávislé ventilátormi (tri ventilátory v kachliach Club, Musa, Suite).

Moderná a „zelená“ technológia
Moderné kachle na pelety používajú najinovatívnejšiu technológiu optimalizácie spaľovania. Čo to znamená To znamená, že sú špeciálne navrhnuté tak, aby spaľovali pelety čo najhospodárnejším možným spôsobom tým, že produkujú čo najviac tepla a zároveň zabezpečujú nízku úroveň popola a spotreby. V moderných peletových peciach prebieha tento proces optimalizácie automaticky a štandardizovaný. Pec sa automaticky prispôsobuje požiadavkám tepla používateľa, aby poskytla požadovanú teplotu pri najlepšej možnej kapacite.

Pre kachle na pelety MCZ so systémom Comfirt Air si musí zákazník kúpiť iba rozvody horúceho vzduchu a mriežky. S krbom sú dodávané komponenty systému Comfort Air.