Wentor

Naše posledné inštalácie peletových kotlov

Plne automatický kotol LIDIA Compact Prestige.

Peletový kotol pre náročných zákazníkov, ktorý nemajú veľa času na denné dokladanie dreva do kotla alebo pre majiteľov chát. Veľký zásobník sa postará o kúrenie počas 7-10 dní bez nutnonosti nasypania peliet. Pri využití kotla na temperovanie chaty dokáže zásoba vystačiť aj na mesiac.

LIDIA Compact PRESTIGE

Výkon kotla je modulárny 5 -25 kW

Spotreba peliet 1,1 kg/h až 5,6 kg/h

Objem zásobníka peliet 225 kg

Zásobník je možné umiestniť na ľavú alebo pravú stranu kotla.

Rozmery kotla so zásobníkom: 1320 x 965 x 965 ( v x š x h mm)

Automatické čistenie roštu a ukladanie popola do objemného popolníka.

Okrem kúrenia môže slúžiť aj na ohrev TÚV.

LIDIA compact prestige 2020

Peletový kotol s dotáciou

V rámci programu zelená domácnostiam je možné získať dotáciu na nový peletový kotol. Výmenou starého kotla znížite emisie a získate spoľahlivé automatické kúrenie s nižšou spotrebou paliva.

Bočný zásobník má objem až 150 kg peliet a môže byť umiestený na pravej alebo ľavej strane kotla. Nasypanie peliet je pohodlné lebo kotol má výšku iba 1260 mm. 

Tento kotol je inštalovaný v okrese Veľký Krtíš  a nahradil starý 30 ročný kotol na tuhé palivo. Vďaka dotácii majiteľ ušetril 1500 €, ktoré získal ako dotáciu.

Peletový kotol LIDIA Compact MINI dodávame v štyroch výkonnostných úrovniach 10 kW, 15 kW, 25 kW a 35 kW. Vieme sa tak prispôsobiť veľkosti domu ako aj úrovni izolácie.

 

Plynové kotly značky WARMHAUS

V našej ponuke nádjete aj úsporné kondenzačné kotly Enerwa a Enerwa Plus. Tieto plynové kotly sú plne automatické a dokážu spaľovať zemný plyn alebo LPG bez nutnosti zložitého prestavenia kotla. Prínosom je aj nízka hlučnosť a preto je možné inštalovať kotol priamo do obytnej časti domu alebo bytu. 

Kotol inštalovaný v byte je ovládaný bezdrôtovým termostatom, ktorým si zákazník nastaví požadovanú teplotu na kúrenie a na teplú vodu.

Prietokový ohrievač má funkciu confort, čím sa udržiava výmenník teplý a rýchlo tak reaguje na požiadavku dodávať horúcu vodu.

Viac o plynových kotloch Enerwa nájdetu v našom obchode.

Exit mobile version