Wentor

Kompaktný peletový kotol KEPO MC

KEPO MC – chytrý kotol na pelety 

Naše kotly sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov. Sú účinným a ekologickým spôsobom vykurovania vášho domu. Kotol je možné ovládať cez dotykový displej, na ktorom sa zobrazujú prehľadne údaje o výkone a stave kotla. Pre vyšší komfort je možné si dokúpiť aj Wifi modul pre ovládanie prostredníctvom mobilu.

Osvedčená kvalita kotlov

Kotly kepom sú vybavené výmenníkom s hrúbkou 3 až 5 mm, kvalita ocele P265GH. Časti kotla vystavené vysokým teplotám majú hrúbku 5 mm. Výmenníky tepla sú bezšvíkové kotlové rúrky kvality P265GH a pre izoláciu vnútri kotla sa používa vermikulit s hrúbkou 40 až 50 mm. K vonkajšiu izoláciu kotla sa používa lisovaná kamenná vlna s hrúbkou 20 až 60 mm. Pre čistenie tepelného výmenníka sú inštalované 3 mm hrubej nerezovej pružiny.

Vysoká úroveň energetickej účinnosti

Kotly KEPO majú vysokú energetickú účinnosť 91%. Tieto výsledky sú dosiahnuté vďaka konštrukcii kotla, dobrému spaľovanie a vynikajúcu izoláciu. V závislosti na nastavených parametroch kotla KEPO pracujú plne automaticky, čo znamená, že môžete naprogramovať sedemdňovej prevádzkový režim: kedy začať, kedy vypnúť a akú teplotu udržiavať po určitú dobu.

Kompletná výbava kotolne je už zabudovaná

Kotol je už vybavený prvkami, ako je čerpadlo alebo expanzná nádoba, pre prevádzku v uzavretom systéme. Je pripravený pracovať podľa princípu Wentor “plug and heat”.

Výhody kotla

– vyššia účinosť využívanie energie,
– pohodlná a rýchla oprava kotlov,
– dobrá izolácia dverí, krytu výmenníka tepla a vodné časti kotla,
– veľmi jednoduché čistenie kompletných výmenníkov tepla vo vnútri kotla jedným pohybom ruky,
– veľké rozmery nádoby na popol,
– veľká nádoba na pelety s možnosťou inštalácie ďalšie nádoby na pelety,
– možno inštalácia zásobníka na pelety s objemom až 225 kg (doplnok)

 

Rozmery jednotlivých verzií kotla:

Exit mobile version