Wentor

Peletové kachle MCZ REFLEX Comfort Air 8 kW

Peletové kachle REFLEX od MCZ – verzia Comfort Air – teplovzdušný kúrenie do niekoľkých miestností

Úzke peletové kachle so zníženou hĺbkou (iba 31 cm) a moderným dizajnom. Ideálne pre úzke miestnosti. Vďaka hornému výstupu dymovodu ho možno inštalovať len 5 cm od zadnej steny. Riadené inteligentným systémom Maestro.

Skrýva úplne nový typ ohniska, pretože je hlbší a vyšší a uprednostňuje prirodzený pohľad na plameň. Predné sklo je veľmi veľké, jedno z najväčších, ktoré nájdeme v peciach na pelety na trhu, čo umožňuje plný výhľad na oheň. Vďaka novému keramickému vláknu sa plameň objavia iba za tri minúty, o 40% rýchlejší ako v predchádzajúcich verziách a oveľa nižšiu spotrebu energie.

MCZ REFLEX sú hermeticky uzavreté kachle, v ktorých sa pelety spaľujú iba vzduchom zvonku, čo umožňuje úspory a dokonalú tepelnú pohodu v moderných domoch.

MCZ REFLEX je k dispozícii vo verzii Comfort Air, čo znamená, že môže ohrievať susednej miestnosti. Kachle na pelety môžu účinne privádzať teplý vzduch do ďalších miestností až do vzdialenosti 8 metrov so skutočnou teplotou až 80 ° C. Vďaka dvom nezávislým a elektronicky regulovaným ventilátorom (vnútri kachlí) a ovládanie priamo zo smartphonu umožňuje Comfort Air® presnú reguláciu distribúcie tepla medzi miestnosťami, do ktorých je vzduch privádzaný.

Ekologický dizajn

Táto pec už spĺňa smernicu o ekodizajne 2022 o emisiách a vplyve na životné prostredie.

Dizajnové úzke peletové kachle

MCZ REFLEX má dvere so zvislými prvkami, ktoré “zakrývajú” ohniska a priamy pohľad na oheň. Vytvorí sa žiara plameňa, ktorá sa líši v závislosti na uhle pohľadu kachle.

“Oheň priamo nevidíte, ale cítite jeho žiaru, ktorá prispieva k úžasnej atmosfére” – Michael Geldmacher, dizajnér

 

 

 

Riadiaci systém Maestro

Od dnešného dňa ovládate peletové kachle pomocou smartphonu alebo tabletu. Kachle sa ovládajú pomocou aplikácie, vďaka čomu je ovládanie intuitívnejšie a jednoduchšie než u tradičného diaľkového ovládača. Aplikáciu stačí nainštalovať na chytrý telefón alebo tablet, aby ste ju mohli ovládať doma i na cestách.

Okrem toho možno Maestro na rozdiel od kachlí s vstavaným senzorom okolitej teploty dodávať s externým mini Wi-Fi senzorom, ktorý možno umiestniť kamkoľvek, takže môžete v každej miestnosti nastaviť požadovanú teplotu.

Parametre

Energetická trieda A+
Nominálny výkon 7,8 kW
Minimálny výkon 2,3 kW
Účinnosť pri max. Výkone 90,20%
Účinnosť pri min. výkonu 91,50%
Objem zásobníka peliet 28,00 l
Spotreba peliet pri min. výkonu 0,50 kg / h
Spotreba peliet pri max. Výkone 1,70 kg / h
Autonómne činnosť pri min výkonu 36 h
Autonómne činnosť pri max výkone 11 h
Vykurovacia schopnosť 192 m³
Priemer dymovodu 80 mm
Váha 155 kg
Teplota spalín pri max výkone 179 ºC
Exit mobile version