Wentor

Tepelné čerpadlo Termoplus Hydrotank P14 so zásobníkom na TÚV

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Termoplus Hydrotank P14 so zásobníkom na TÚV 

VYSOKÝ VÝKON A ÚSPORY

Inštalácia tepelného čerpadla so zdrojom vzduchu je jednou z najlepších ciest k úsporám s úžasnými výnosmi pre majiteľov domov a budov. Na každú spotrebovanú 1 kWh energie môže tepelné čerpadlo vyrobiť až 5 kWh tepelnej energie. Naše tepelné čerpadlá sa zvyčajne zaplatia za 3,5 alebo menej rokov, ak dostanete štátne dotácie alebo dotáciu pre systém.

KOMBINÁCIA JEDNOTIEK 

Tepelné čerpadlá vzduch/voda TermoPlus® vyžadujú kombináciu dvoch jednotiek – vnútornej a vonkajšej jednotky. Vnútornou jednotkou je Hydrotank, ktorý slúži na vykurovanie aj teplú vodu pre domácnosť (na sprchovanie, umývanie riadu atď.). Rad tepelných čerpadiel TermoPlus® je používa vonkajšie jednotky Mitsubishi, ktoré zabezpečujú vykurovanie aj chladenie: buď jednotku Ecodan, alebo jednotku Zubadan. Hlavný rozdiel medzi nimi je v tom, že Zubadan môže pracovať v chladnejších prostrediach.

Kompaktný dizajn šetrí miesto

Pre zvýšenie pohodlia je jednotka Hydrotank vybavená zásobníkom na TÚV s objemom 180 l alebo 230 l. Tento objem spolu s výkonnými tepelným čerpadlom zabezpečia teplú vodu pre každú domácnosť a ohrev teplej vody je veľmi šetrný. Jednotka obsahuje zásobník aj tepelné čerpadlo a šetria tak miesto v dome alebo byte.

Prečo Mitsubishi Zubadan / Ecodan?

Séria Zubadan spoločnosti Mitsubishi je vďaka svojej vynikajúcej účinnosti a spoľahlivosti lídrom na trhu tepelných čerpadiel s vonkajším zdrojom vzduchu. Ecodan je jednou z najuznávanejších vonkajších jednotiek pre novšie domácnosti. Z tohto dôvodu TermoPlus® vytvoril dve vnútorné jednotky, vďaka ktorým môžu byť Zubadan alebo Ecodan pre majiteľov domov ešte lepšou investíciou. Naše rady Hydrobox a Hydrotank sú plne kompatibilné s vonkajšími jednotkami, ale tiež sú plne prispôsobiteľné pre vyššiu výkonnosť inštalácie. Vnútorná jednotka Termoplus s vonkajšou jednotkou Zubadan alebo Ecodan vytvára bezkonkurenčnú kombináciu účinnosti a spoľahlivosti.

Dizajn bez elektrickej špirály: prečo je taký veľký problém?
Väčšina tepelných čerpadiel dostupných na trhu sa spolieha na elektrickú špirálu, ktorá mení tepelné čerpadlo na elektrokotol a zvyšuje spotrebu elektrickej energie. Všetky naše výrobky majú jedinečný dizajn bez špirály a dokážu vykurovať aj pri nízkych teplotách. Výkon šetrí peniaze.

PREDĹŽENÁ ZÁRUKA
Prvé tepelné čerpadlo TermoPlus postavené v roku 1984 je stále plne funkčné. Minimálna životnosť všetkých našich tepelných čerpadiel je 25 rokov. Na ne sa vzťahuje záruka 3 + 3 roky. To znamená, že vďaka rýchlemu preskúmaniu máte každý rok zaručených 6 rokov pokoja.

TRVALÁ DOSTUPNOSŤ
Používame externý kondenzátor s veľkou povrchovou plochou, ktorá ohrieva vodu rýchlejšie vďaka väčšej ploche na výmenu tepla. V extrémnych prípadoch môže byť toto čerpadlo rozšírené o elektrický ohrievač, hlave pri vyššej spotrebe TÚV napríklad vo fitnes centrách, penziónoch s nepretržitým špičkovým prietokom.

CELOROČNÉ VYUŽITIE
Mnoho tepelných čerpadiel nemôže pracovať, keď teplota klesne pod 7 ° C. Naše výrobky na ohrev TÚV tento problém riešia spoluprácou s existujúcim vykurovacím kotlom alebo kotlom na pelety prostredníctvom ďalšieho vstavaného výmenníka tepla. To im umožňuje pracovať, keď iné čerpadlá nemôžu.

NAPLNENÉ FUNKCIAMI A JEDNODUCHÉ POUŽITIE
Multifunkčný ovládač zaisťuje optimálnu správu vďaka funkciám, ako je automatický program proti legionelám a týždenný časovač. Ovládanie siete prostredníctvom aplikácie je voliteľné .

SPOĽAHLIVÉ A ODOLNÉ
Poruchy vlhkosti, nečistôt a prúdenia vzduchu sú teraz menej problematické, dokonca aj pri teplotách až -28 °C. Jednotky TermoPlus môžu pracovať v ťažších podmienkach dlhšie ako iné vďaka ich väčšiemu výparníku a optimalizovanému rozstupu medzi rebrami.

TICHÝ A DISKRÉTNY
Vnútorné aj vonkajšie jednotky sú extrémne tiché a kompaktné. Vonkajšia jednotka dosahuje hlučnosť len 35 dB.

MAXIMÁLNA BEZPEČNOSŤ
Všetky zariadenia majú automatizovaný program proti legionelám, a to aj bez prídavného elektrického ohrievača, a použitie nepriameho vykurovacieho kondenzátora zabraňuje riziku úniku chladiva do horúcej vody na sanitárne účely.

VOLITEĽNÁ KONTROLA CEZ INTERNET VĎAKA APLIKÁCII
Aplikácia umožňuje merať úspory, ktoré sa dosahujú pomocou tepelného čerpadla, a umožňuje vám riadiť systém podľa vašej vôle. Systém môže tiež automaticky prijímať aktualizácie softvéru a umožňuje vám a technikom podpory sledovať jeho výkon.

Výkon Elektrická energia Vonkajšia jednotka MITSUBISHI A7/W35
kW/COP
8,9 1x25A jednofázové PUD-SWM80VAA 8,9/4,6
8,9 3x16A trojfázová PUD-SWM80YAA 8,9/4,6
10,9 1x25A jednofázová PUD-SWM100VAA 10,9/4,65
10,9 3x16A trojfázová PUD-SWM100YAA 10,9/4,65
12,9 3x16A trojfázová PUD-SWM120YAA 12,9/4,1
8,9 1x25A jednofázové PUD-SHWM80VAA 8,9/4,6
8,9 3x16A trojfázová PUD-SHWM80YAA 8,9/4,6
10,9 3x16A trojfázová PUD-SHWM100YAA 10,9/4,65
12,9 3x16A trojfázová PUD-SHWM120YAA 12,9/4,1
14,4 3x16A trojfázová PUD-SHWM140YAA 14,4/3,5
Exit mobile version