facebookSkip to content
  Pon - Pia 9:00 - 17:00     +421 951 926 882
pompy ciepła

TermoPlus – tepelné čerpadlá

Vaše jedinečné potreby si zaslúžia jedinečné riešenia. Ponúkame široký sortiment tepelných čerpadiel šitých na mieru Vašim potrebám.

INVESTÍCIA DO NAŠICH TEPELNÝCH ČERPADIEL VZDUCH / VODA SA VRÁTI NAJMENEJ 5 KRÁT POČAS ŽIVOTNOSTI.
MÔŽE ZNÍŽIŤ ÚČTY NA VYKUROVANIE A TEPLÚ VODU AŽ O 80%.

ÚŽASNÝ VÝKON A ÚSPORA
Inštalácia tepelného čerpadla vduch – voda je jedným z najlepších spôsobov, ako ušetriť. Vďaka veľkej úspore pre majiteľov domov a budov. Z každej spotrebovanej 1 kWh energie je možné vyrobiť až 4,5 kWh tepelnej energie. Návratnosť pri našich tepelných čerpadlách je zhruba 3,5 roka alebo aj menej, ak získate vládnu dotáciu (program „Zelená domácnostiam“).

KOMBINOVANÉ JEDNOTKY
Tepelné čerpadlá vzduch – voda TermoPlus® pozostávajú z kombinácie dvoch jednotiek – vnútornej a vonkajšej. Vnútornou jednotkou môže byť buď Hydrobox, ktorý slúži iba vykurovanie, alebo Hydrotank, ktorý slúži na vykurovanie a ohrev teplej vody (na sprchovanie, umývanie atď.). Tepelné čerpadlá vzduch – voda TermoPlus® sú navrhnuté tak, aby spolupracovali s vonkajšími jednotkami Mitsubishi, ktoré dokážu kúriť aj chladiť. Obrovský prínos zariadenia Zubadan je, že môže pracovať v chladnejšom prostredí ako výkonový výmenník.

Chcete zistiť, aké čerpadlo potrebujete?
Vyplňte náš jednoduchý a krátky formulár a náš technik na základe týchto údajov vyberie pre Vás ten správny produkt.
Využite viac ako 25 rokov skúseností s výrobou a inštaláciou tepelných čerpadiel. My, a nie počítač, vyberieme ten správny produkt pre vás.
Vyplň formulár

PREČO MITSUBISHI ZUBADAN / POWER INVERTER??
Séria Mitsubishi Zubadan je lídrom na trhu tepelných čerpadiel pre vonkajšie použitie. Vyznačuje sa výnimočným výkonom a spoľahlivosťou. Power Inverter je jednou z najznámejších vonkajších jednotiek pre novšie domácnosti. Z tohto dôvodu spoločnosť TermoPlus® vytvorila dve vnútorné jednotky. Vďaka nim sa Zubadan alebo Power Inverter môžu stať ešte lepšou investíciou pre majiteľov domov. Naše verzie Hydrobox a Hydrotank sú plne kompatibilné s vonkajšími jednotkami. Môžu byť plne prispôsobené zariadeniam s väčšou kapacitou. Vnútorná jednotka Termoplus s vonkajšou jednotkou Zubadan alebo Power Inverter poskytuje bezkonkurenčnú kombináciu výkonu a spoľahlivosti..

NIEKTO SA CHVÁLI VYSOKÝM COP? SKONTROPLUJTE SI PRI AKEJ VONKAJŠEJ TEPLOTE!
Porovnajte to s našimi výrobkami, ale pri mínusových teplotách. Zistíme, že máme oveľa vyššiu COP. Väčšina tepelných čerpadiel dostupných na trhu od 0 ° C zapína elektrické ohrievače, ktoré premieňajú tepelné čerpadlo na bežné vykurovanie elektrinou.

predlzena zaruka 3+3

ZÁRUKA KVALITY
Prvé tepelné čerpadlo TermoPlus bolo vyrobené v roku 1984 je stále plne funkčné. Minimálna životnosť všetkých našich tepelných čerpadiel je 25 rokov. Na ne sa vzťahuje záruka 3 + 3 roky. To znamená, že vďaka rýchlej revízii máte každý rok zaručených 6 rokov pokoja. Budeme podporovať naše výrobky počas celého ich života a zaručujeme dostupnosť náhradných dielov. Viac informácií o sľube TermoPlus.

automatycznie rozpalane piece na pellet
tepelne cerpadla made in europe

NAJLEPŠÍ V KAŽDOM DETAILE

Konštrukcia bez elektrického ohrievača: prečo je taký veľký problém?
Väčšina tepelných čerpadiel na trhu sa spolieha na ďalší elektrický ohrievač, ktorý zvládne každodenné požiadavky a zvyšuje ich skutočnú spotrebu energie. Všetky naše výrobky majú jedinečný dizajn bez ohrievača, ktorý produkuje rovnaké teploty teplej vody (až do 62 ° C), ale bez elektrického ohrievača spotrebúvajúceho energiu. Táto účinnosť vedie k významným úsporám v priebehu času.

FLEXIBILNÉ A KOMPATIBILNÉ
Táto kombinácia je vhodná na podlahové, radiátorové a teplovzdušné vykurovanie v nových domoch alebo na renováciu existujúcich vykurovacích systémov. Jednotky môžu tiež pracovať v spojení s ďalším zdrojom tepla, ako je kotol alebo kachle na pelety, drevo. Okrem toho zaberajú veľmi málo miesta.

kolko spotrebuje tepelne cerpadlo
ako funguje tepelne cerpadlo

OPTIMALIZOVANÁ PREVÁDZKA
Výkon je zvýšený v modeloch série Standard a Pro použitím termostatických expanzných ventilov s interným ekvalizérom namiesto menej účinných kapilárnych trubíc. Používame tiež vysoko kvalitnú izoláciu PU a ďalšie izolačné materiály na zníženie tepelných strát. Prepínanie medzi ohrevom vody a priestoru je automatické a je zabezpečená dostatočná kapacita, takže nie je potrebná žiadna nádrž.

NEPRETRŽITÁ DOSTUPNOSŤ
S naším hydrotankom budete mať nepretržitý prístup k teplej vode. Pretože používame veľkoplošný výmenník tepla, ktorý ohrieva vodu rýchlejšie vďaka väčšej ploche na výmenu tepla.

CELOSEZÓNNE POUŽÍVANIE
Vonkajšie jednotky môžu pracovať pri teplotách až -20 ° C vďaka výkonnému  meniču a -28 ° C s vonkajšou jednotkou Zubadan (s plným tepelným výkonom dokonca pri -15 ° C pre Zubadan).

tepelne cerpadla

VYBAVENÉ FUNKCIAMI, ALEBO JEDNODUCHÉ OVLÁDANIE
Multifunkčný ovládač zaisťuje optimálnu správu vďaka programom, ako je automatická ochrana proti baktériám legionel, sušenie podlahy, dovolenkový režim a týždenný časovač. Ovládanie systému prostredníctvom aplikácie je voliteľné a zahŕňa funkciu sledovania výkonu. Na želanie je k dispozícii aj dvojzónové vykurovanie.

SPOĽAHLIVÉ A ODOLNÉ
Jednotky TermoPlus môžu pracovať v horších podmienkach dlhšie ako iné tepelné čerpadlá. To umožňuje väčší výparník a optimalizované rozstupy rebier. Oproti tomu vonkajšie jednotky Mitsubishi preukázali spoľahlivosť v drsných prostrediach.

DLHÁ ŽIVOTNOSŤ A ĽAHKÁ ÚDRŽBA
Kompletná protikorózna ochrana je zabezpečená použitím vysoko kvalitného smaltovaného zásobníka vody so zabudovanou MG anódou. Prístup na servis a údržbu je jednoduchý pomocou nášho prístupového panela s tlačidlom (Pro).

hydrotank tepelne cerpadla

TICHÉ A NENÁPADNÉ
Vnútorné aj vonkajšie jednotky sú mimoriadne tiché a kompaktné. Použitie hydrotanku TermoPlus na ohrievača teplej vody šetrí miesto a poskytuje plynulé, neviditeľné riešenie. Takmer tichý ventilátor (EC) bez kefky poskytuje extrémne tichú prevádzku s vysokým prietokom vzduchu pri 65% nižšej spotrebe energie.

MAXIMÁLNA BEZPEČNOSŤ
Všetky zariadenia majú automatizovaný program proti legionelám, a to aj bez prídavného elektrického ohrievača, a použitie nepriameho vykurovacieho kondenzátora zabraňuje riziku úniku chladiva do teplej vody na sanitárne účely.

Všetky pôvodné funkcie Mitsubishi zostávajú zachované: Automatické rozmrazovanie, automatické prepínanie medzi TÚV a kúrením / chladením, automatický program ochrany proti legionel, externé riadenie zdroja tepla, TÚV a časovače kúrenia *, 2-zónová regulácia *, funkcia sušenia podlahy *, použité monitorovanie a vyrobená energia (COP) *, prístup cez internet a mobilnú aplikáciu *, hlavný prvok kaskádového pripojenia * (funkcie s * sú voliteľné)

aplikacia na tepelne cerpadla

VOLITEĽNÉ OVLÁDANIE CEZ APLIKÁCIU
Originálna aplikácia Mitsubishi vám umožňuje merať výkon systému (monitorovanie COP) a ovládať systém a programy (dovolenkový režim, sušenie podlahy atď.) cez počítač, tablet a smartfón.

COP bez tajností

Je pre nás dôležité dôkladne analyzovať naše výrobky,  a preto sme si istí, že naše výrobky sú pre vás skvelým riešením. Oboznámte sa s technickými údajmi, ktoré sú špecifické pri konkrétnych teplotách.