facebookSkip to content
  Pon - Pia 9:00 - 17:00     +421 951 926 882

Tepelné čerpadlá Vysoká účinnosť a nízka spotreba elektrickej energie

b-heat_1_03

Tepelné čerpadlá DC Inverter B-HEAT

Wentor ponúka efektívne vykurovacie systémy, ktoré navyše umožňujú využitie obnoviteľných zdrojov energie. Novinkou v našej ponuke sú tepelné čerpadlá B-HEAT.

Tepelné čerpadlá využívajú energiu zo vzduchu, vďaka čomu znižujú spotrebu fosílnych palív a šetria škodlivé emisie oxidu uhličitého.

Tepelné čerpadlá B-HEAT sú monoblokové jednotky. Sú ideálne ako vykurovací alebo vykurovací a chladiaci systém pre novostavby alebo modernizované domy. Zariadenia B-HEAT je možné použiť v spojení s fotovoltaickou inštaláciou, kotlom na pelety alebo plynovým kotlom.

V monoblokových jednotkách je celý chladiaci systém umiestnený vo vonkajšej jednotke, čo znamená, že nie je potrebné inštalovať vnútornú jednotku doma, stačí vám ovládač.

Ekologické chladivo R32

Je to plyn skvapalnený pod tlakom, patriaci do skupiny homogénnych činidiel. Primárne sa používa ako chladivo v tepelných čerpadlách novej generácie. V porovnaní s inými je jednoduchšie získať alternatívu.

Chladivo R32 je šetrné k životnému prostrediu, pretože potenciál globálneho otepľovania (GWP) je takmer trikrát nižší ako u chladiva R410A. R32 je približne o 15 % účinnejší ako R410A.

b-heat_02_07

DC PLNÝ INVERTOR

Konštrukcia zariadení B-HEAT je založená na invertorovej technológii,
pomocou japonského plného DC invertorového kompresora. Je to riešenie
zvyšuje účinnosť vykurovania a zároveň znižuje spotrebu energie.

b-heat_04_13

Energetická trieda A+++

Naše čerpadlá sú technológiou šetrnou k životnému prostrediu. Majú energetickú triedu A +++ (na ohrev vody 35°C), čo dokazuje vysoký stupeň spotreby energie.

Zariadenia sú vybavené 3kW elektrickým ohrievačom

Elektrický ohrievač podporuje prevádzku tepelného čerpadla v zime, keď vonkajšia teplota klesne pod -15 °C (výrobné nastavenie, ktoré je možné upraviť).

b-heat_05_17
b-heat-06_21

Inteligentné ovládanie

Na ovládanie tepelného čerpadla a inštalácie sa používa špeciálny 4,3” farebný a dotykový ovládací panel. Riadiaci modul je umiestnený v strojovni a samotný panel v obytnej časti. Riadiaca jednotka podporuje 3 vykurovacie okruhy, ÚK, TÚV, harmonogram práce a riadi kaskádu tepelných čerpadiel. Riadiaca jednotka B-HEAT riadia aj rekuperáciu B-FRESH.

Ak sa rozhodnete pre kúpu tepelného čerpadla B-HEAT a rekuperácie B-FRESH, táto riadiaca jednotka bude podporovať oba tieto systémy.

Modul protimrazovej ochrany s alarmom proti krádeži

Zariadenie neustále monitoruje prítomnosť elektriny v tepelnom čerpadle. V prípade výpadku prúdu, straty fázy alebo akejkoľvek inej poruchy modul automaticky pripojí núdzové napájanie z externého UPS priamo k obehovému čerpadlu zabudovanému v jednotke. Týmto spôsobom bude voda cirkulovať v hydraulickom systéme (TČ – akumualčná nádoba), čím sa zabráni jej zamrznutiu. Núdzový zdroj je pripojený za menej ako 1 sekundu. V čase núdzového napájania vodného čerpadla je elektronika TČ úplne oddelená. Hlavná doska nedostáva energiu zo záložnej strany čerpadla. Prevádzkový stav zariadenia signalizujú 3 LED diódy. Okrem toho má modul poplašný systém.
Ak dôjde k strate spojenia medzi tepelným čerpadlom a modulom, zaznie alarm. UPS nie je súčasťou súpravy.

Legenda:
1. Monoblokové tepelné čerpadlo
2. Modul núdzového napájania hydraulického čerpadla s alarmom
3. DC/AC menič
4. Batéria
5. Optická a akustická siréna

schemat-b-heat