facebookSkip to content
  Pon - Pia 9:00 - 17:00     +421 951 926 882

Zásobník pre peletové kotly RED Systém s kapacitou až do 7,6 tony

performa pneumaticky podavac peletovy kotol

Automatické peletové kotly značky RED je možné doplniť o zásobník až do kapacity 7,6 t. Vďaka tomu je možné si užívať teplo bez nutnosti častého nasypania peliet do zásobníka kotla.

V prípade voľby väčšieho zásobníka získate aj výhodnejšiu cenu za pelety. Pelety balené v big bagoch alebo voľne sypané sú oveľa lacnejšie ako pelety balené vo vreciach.

Mechanické podávanie peliet – šnekom

Šnekový (závitovkový) systém sa môžu používať, keď sa pelety skladujú v blízkosti kotolne, v blízkosti kotla (max. 60 cm). Šnek privádza pelety priamo zo zásobníka do kotla.

Pre kotly RED ponúkame závitové podávače

40A13026 Mini-FEED-RED pri výkonne kotla do 25kW za 369 € bez DPH

40A13027 Maxi-FEED-RED pri výkonne kotla nad 25kW za 656 € bez DPH

Celý systém je riadený pomocou ELECTRO-RED jednotky s meraním hladiny peliet v zásobníku. 

snek a zasobnik
zasobnik s vysavacom

Pneumatický systém

V prípade, že zásobník na pelety musí byť umiestnený ďalej do kotolne alebo samotného kotla, odporúčame použiť pneumatický systém. Ten dokáže privádzať pelety to kotla až do vzdialenosti 12 m.

Systém dokáže pracovať so zásobníkom z vrchným alebo spodným odoberaním peliet. Základom systému je odsávacia jednotka VACUUM-RED, ktorá sa nasadí na peletový kotol. Cena 40A17015 odsávacej jednotky VACUUM-RED je 950 € bez DPH. 

Pre zásobníky z vrchným odoberaním peliet je inštalovať odsávač TURTLE-RED, ktorý sa drži na hladine peliet a prispôsobuje sa tak aktuálnemu objemu v zásobníku.