facebookSkip to content
  Pon - Pia 9:00 - 17:00     +421 951 926 882
sergio leoni

Keramické krbové kachle

Umelecké diela od talianskeho producenta Sergia Leoniho

Spoločnosť Sergio Leoni, založená v roku 1969, predstavuje naplnenie umeleckých snov vytvorením vzácnych, jedinečných kachľových pecí. Sú to skutočné keramické diela určené na mnoho rokov a na ozdobenie a vykurovanie domov po celom svete. Sergio Leoni sa venoval hľadaniu vlastného štýlu spotrebičov na drevo a navrhol kolekciu, ktorú môžeme s istotou spájať s umeleckými dielami. Po akvizícii spoločnosťou MCZ Group v roku 2012 si Sergio Leoni zachoval svoju identitu a pokračuje vo svojom poslaní: kombinovať umenie modelovania keramiky s najnovšími technológiami vo vykurovaní drevom na svete.

ekologicke krbove kachle

Tradícia keramických remesiel

V laboratóriu San Polo d´Enza v provincii Reggio Emilia je každá kachlová pec ručne vyrábaná podľa tradície umenia Arc Canusina pomenovaného podľa Matilde de Canossa, prvej a jednej z mála vplyvných žien stredoveku. Hlina, ktorej zloženie je tajné a vytvorené v priebehu rokov remeselnej práce, vypĺňa formu vyrobenú zo sadry, ktorú je možné použiť na odlievanie iba niekoľkých kusov daného prvku. Potom sú dlaždice ručne zdobené najtalentovanejšími maliarmi pomocou špeciálnych farieb. Každý prvok keramického krytu je pripevnený ku kachľovej peci ako plásť na mieru.

piec kaflowy
piece kaflowe

Akumulačný systém

Keramika sa vždy používala na lepšie znovuzískanie tepla, ohrieva sa žiarením rovnako ako Slnko. Kachľové pece sú prirodzeným a zdravým spôsobom vykurovania, ktorý Vám umožňuje udržiavať si pohodlie vo Vašich domácnostiach, pretože nerozširuje prach a udržuje prirodzenú vlhkosť vzduchu. Srdcom kachlí Sergio Leoni je blok vyrobený z najkvalitnejšieho žiaruvzdorného materiálu, ktorý vydáva teplo aj dlhú dobu po zhasnutí ohňa. Každá pec Sergio Leoni má medzi spaľovacou komorou a puzdrom komoru, ktorá umožňuje voľnú cirkuláciu vzduchu, ktorá v nej zahrieva a rovnomerne plní miestnosť.

Kachľové pece

Talianska história – Sergio Leoni

V talianskej kultúre sa siluety umelca a remeselníka často zhodujú ako dve polovice jednej formy. V tejto súvislosti možno ako príklad vidieť históriu Sergio Leoni: po prvých rokoch štúdia v oblasti umeleckej kresby, sochárstva a modelovania hliny, ktorú začal pred 50 rokmi ako malý chlapec, sa majster rozhodol …[čítaj ďalej]

wentor piece kaflowe

Kachľové pece Sergio Leoni sa predávajú iba vybranými obchodnými partnermi Wentor. Máte nejaké otázky? Napíšte alebo zavolajte!

Technický a obchodný poradca Sergio Leoni:

tel. +421 915-777-799
email: info@wentor.sk