facebookSkip to content
  Pon - Pia 9:00 - 17:00     +421 951 926 882
kominek na drewno

Krbové vložky na drevo

Krbové vložky na drevo sú vynikajúcimi výrobkami na vykurovanie miestnosti. Teplo ohňa a praskanie pahreby je najkrajším okamihom, ktorý si môžeme dať v zime.

Prečítajte si viac o funkčnosti našich krbových vložiek

Nie každý krb je rovnaký!

Vďaka mnohoročnému vývoju a výskumu termodynamiky toku plynov MCZ vytvoril najmodernejší a najúčinnejší dizajn pece, ktorý zaisťuje veľmi úsporné a zároveň čisté spaľovanie dreva. Ohnisko je hermeticky uzavreté, takže spaľovací vzduch je privádzaný iba zvonka. Každý detail konštrukcie krbovej vložky je dobre premyslený a má svoj účel.

kominek na drewno
kominek konwekcja ciepła

Prirodzené prúdenie vzduchu

Vzduch v miestnosti sa ohrieva od horúceho krbu a najskôr sa ohrieva vrstva vzduchu blízko krbu. Zahriaty vzduch sa prúdi, jeho hustota sa zmenšuje a stúpa nahor. Na jeho miesto prichádza studený vzduch, v ktorý sa následne ohrieva a stúpa hore. V miestnosti dochádza k neustálej výmene vzduchu. Jedná sa konvekčné prúdenie a samotný jav týchto prúdov sa nazýva konvekcia.

Jednoduchá regulácia výkonu

Kontrola horenia a teploty v miestnosti sa uskutočňuje zmenou množstva vzduchu privádzaného do kozubu. S pomocou regulátora môžete ovládať svoj vysnívaný kozub.

kominek na drewno regulacja spalania
kominek na drewno czysta szyba

Maximálna dlho čisté sklo

Vďaka vhodnej konštrukcii spaľovacej komory a privádzania predohriateho vzduchu zostáva sklo v krbe dlho čisté. Toto je funkcia, ktorá sa nachádza iba v najlepších produktoch.

kominek rekuperacja

Spolupráca s rekuperáciou

Hermeticky uzavretá spaľovacia komora je jedinečnou výhodou. Zákazník môže úplne kontrolovať proces horenia dreva a vzduch môže byť odoberaný zvonku budovy. Vďaka tomu sú krbové vložky ideálne pre spoluprácu s domami vybavenými mechanickým vetracím systémom s rekuperáciou.

Katalóg vložiek

Vyberte si, koľko miestností chcete zahriať a pozrite si produkty v obchode

teplovzdusne kozuby

Otvorené priestory

Teplovzdušné kozuby
Kozubom s rozvodom vzduchu

2 alebo 3 izby

Kozub s rozvodom vzduchu
instalacie krbovych vloziek

Inštalácie krbových vložiek

Prezrite si galériu inštalácie našich krbových vložiek