facebookSkip to content
  Pon - Pia 9:00 - 17:00     +421 951 926 882

Vyber si svoj typ kotla

Kotly na pelety alebo na plyn

Spotrebiče na ústredné kúrenie a ohrev TÚV. Pohodlie použitia, šetrná prevádzka a kompaktné rozmery.

kotly na pelety

Kotly na pelety

Automatické spotrebiče na tuhé palivá
kotle na plyn

Kotly na zemný plyn

Kondenzačné závesné vykurovacie zariadenia

Kotly na ústredné kúrenie

Systémy pre ústredného kúrenie sú navrhnuté tak, aby udržiavali správnu teplotu vo vnútri budovy počas zimy. Často sa používajú aj na ohrev teplej úžitkovej vody. Na trhu sú dostupné rôzne kotly. Najbežnejšie používané sú plynové, olejové a elektrické kotly, kachle na pelety a viacpalivové modely. Každý z týchto typov ohrevu má svoje výhody a nevýhody. Pred rozhodnutím o konkrétnom modeli kotla na ústredné kúrenia sa oplatí ich spoznať.

Plynové kotly

Plynové kotly si často vyberajú obyvatelia rodinných domov. Najmä vtedy, keď je pre používateľa dôležité mať kotol bez údržby. Plyn je relatívne lacné palivo, ktoré sa spaľuje veľmi efektívne. Vďaka tomu dosahujú plynové kotly veľmi vysokú účinnosť. Tento typ vykurovania je ekologický a mimoriadne čistý – nevytvára popol ani uhoľný prach. Samotný kotol môže byť nainštalovaný kdekoľvek, napríklad v kúpeľni, čo Vám umožní znížiť náklady na výstavbu ďalšej miestnosti -kotolne. Nevýhodou tohto typu vykurovania je nutnosť pripojenia k plynovodu, alebo inštalácia špeciálnej plynovej nádrže umiestnenej vedľa domu. 

Peletové kotly

Kotly na ústredné kúrenie na pelety sú modely, ktorých predaj neustále rastie. Patrí k jedným z lacnejších spôsobov, ako vykurovať Váš domov a TÚV. Pelety sú ekologické, obnoviteľné palivo s vysokou výhrevnou hodnotou a zanedbateľnou produkciou popola. Peletový kotol na ústredné kúrenie nevydáva nepríjemné pachy a je vybavený dopravníkom – údržba je nutná iba raz ,alebo dvakrát do týždňa. Je možné ho prevádzkovať v obciach bez možnosti pripojenia na zemný plyn. 

Dotácie na kotly

Peletové kotly patria medzi zelené zdroje tepla vzhľadom na spaľovanie biomasy, ktorá je obnoviteľným zdrojom energie. Podpora Slovenskej republiky pre inštaláciu peletových kotlov je známa ako “Zelená domácnostiam”. V Českej republike sa podpora volá “Kotlíková dotace“. Pokiaľ máte záujem o získanie dotácie na kúpu a inštaláciu kotla, neváhajte nás kontaktovať.

SMART Domácnosť

Peletové kotly a kachle od spoločnosti RED a MCZ majú integrovanú podporu ovládania zariadenia cez aplikáciu a internet. Pre ostatné kotly a peletové kachle ponúkame bezdrôtové termostaty s Wi Fi. Tieto Vám umožnia pohodlne ovládať teplotu v dome cez internet a svojimi zabudovanými funkciami termostat dokáže ušetriť náklady na kúrenie alebo chladenie.