facebookSkip to content
  Pon - Pia 9:00 - 17:00     +421 951 926 882

Zelená domácnostiam Dotačný program Zelená domácnostiam je zameraný na podporu využívania tzv. malých obnoviteľných zdrojov energie (OZE) v rodinných a bytových domoch

Kotly na biomasu

V rámci projektu Zelená domácnostiam II je možné získať kotly na biomasu podporu na inštalácie kotlov na biomasu, ktoré pokrývajú potrebu tepla a teplej vody v rodinných domoch a v bytových domoch. Podpora sa týka kotlov na spaľovanie peliet, brikiet, štiepok a kotlov na splyňovania kusového dreva. Nevyhnutnou podmienkou je náhrada kotla na spaľovanie tuhých fosílnych palív (uhlia), náhrada kotla na plyn prípadne na biomasu nie je oprávnená. Výška dotácie je až 1500€ a kryje nie len cenu kotla ale aj náklady na inštaláciu.

Zelená domásnostiam
tepelné čerpadlá vzduch voda

Tepelné čerpadlá

V rámci projektu Zelená domácnostiam II, je možné získať podporu na inštaláciu tepelných čerpadiel, ktoré budú slúžiť predovšetkým na vykurovanie. Tepelné čerpadlo je zariadenie, ktoré využíva teplo z vonkajšieho prostredia. Je určené najmä pre nízkoteplotné vykurovacie systémy, ako je napr. podlahové, stenové alebo stropné vykurovanie, v domoch s dobrou tepelnou izoláciou. Vďaka efektívnemu využívaniu obnoviteľnej energie znižujú tepelné čerpadlá prevádzkové náklady domácnosti na vykurovanie a prípravu teplej vody.

Získanie dotácie je jednoduché a my to zabezpečíme za Vás. Stačí keď sa na nás obrátite a my Vám s celým procesom od výberu správne kotla alebo tepelného čerpadla až po jeho inštaláciu pomôžeme.