facebookSkip to content
  Pon - Pia 9:00 - 17:00     +421 951 926 882
pompy ciepła

TEPELNÉ ČERPADLÁ NA OHREV ODY

Čerpadlá určené na ohrev teplej vody (TÚV) pre domácnosť alebo firmu dokážu efektívne a lacno ohrievať vodu na každodenné použitie (sprchovanie, umývanie atď.)

TEPELNÉ ČERPADLÁ VZDUCH VODA SÚ VÝHODNOU INVESTÍCIOU A EKOLOGICKÝM ZDROJOM TEPLA

VYSOKÁ ÚČINNOSŤ  VEDIE K ÚSPORÁM
Inštaláciou tepelného čerpadla na ohrev teplej vody dosiahnete úsporu energie a vďaka tomu je návratnosť investície rýchlejšia v porovnaní s akoukoľvek inou modernizáciou. Z každej spotrebovanej 1 kWh energie môže tepelné čerpadlo vyrobiť až 5 kWh tepelnej energie. Naše tepelné čerpadlá sa za seba zvyčajne zaplatia do 3,5 roka.

Konštrukcia bez elektrického ohrievača: prečo je taký veľký problém?
Väčšina tepelných čerpadiel na trhu sa spolieha na ďalší elektrický ohrievač, ktorý zvládne každodenné požiadavky a zvyšuje ich skutočnú spotrebu energie. Všetky naše výrobky majú jedinečný dizajn bez ohrievača, ktorý produkuje rovnaké teploty teplej vody (až do 62 ° C), ale bez elektrického ohrievača s vysokou spotrebou elektrickej energie. Táto účinnosť vedie k významným úsporám v priebehu času.

Chcete zistiť, aké čerpadlo potrebujete?
Vyplňte náš jednoduchý a krátky formulár a naši technici na základe týchto údajov vyberú pre vás ten správny produkt.
Využite viac ako 25 rokov skúseností s výrobou a inštaláciou tepelných čerpadiel. My, a nie algoritmus, vyberieme ten správny produkt.


Vyplňte formulár

automatycznie rozpalane piece na pellet

ZÁRUKA KVALITY
Prvé tepelné čerpadlo TermoPlus vyrobené v roku 1984 je stále plne funkčné. Minimálna životnosť všetkých našich tepelných čerpadiel je 25 rokov. Na ne sa vzťahuje záruka 3 + 3 roky. To znamená, že vďaka rýchlemu servisu máte každý rok zaručených 6 rokov pokoja. Budeme podporovať naše výrobky počas celého ich života a zaručujeme dostupnosť náhradných dielov. Prečítajte si ďalšie informácie o sľube TermoPlus.

automatycznie rozpalane piece na pellet
automatycznie rozpalane piece na pellet

NAJLEPŠIE V KAŽDOM DETAILE

ÚŽASNÝ VÝKON A ÚSPORA
Náš jedinečný dizajn bez ohrievača produkuje horúcu vodu až do 62 ° C bez potreby elektrického ohrievača. Robíme to pomocou špeciálne vyvinutého rotačného kompresora, ktorý zaručuje nízke prevádzkové náklady a dlhú životnosť.

VENTILÁCIA A CHLADENIE ZDARMA 
Ako vedľajší produkt použitia tepelného čerpadla na prípravu teplej úžitkovej vody sa vytvára čerstvý studený vzduch, ktorý sa dá použiť na vetranie a chladenie malých priestorov, ako sú pivnice, sklady atď. – bez akýchkoľvek nákladov.

ile prądu zużywa pompa ciepła
jak działa pompa ciepła

OPTIMALIZOVANÁ PREVÁDZKA
Výkon je vyšší v sérii Standard a Pro vďaka použitiu termostatických expanzných ventilov s vnútorným ekvalizérom namiesto menej účinných kapilárnych trubíc. Používame tiež vysoko kvalitnú izoláciu PU na ďalšie zníženie tepelných strát.

TRVALÁ DOSTUPNOSŤ
Používame externý kondenzátor s veľkou plochou, ktorá ohreje vodu rýchlejšie vďaka väčšej ploche na výmenu tepla. V extrémnych prípadoch môže byť toto rozšírenie rozšírené o elektrický ohrievač, ako sú komerčné telocvične s nepretržitým špičkovým prietokom.

CELOROČNÉ VYUŽITIE
Mnoho tepelných čerpadiel nemôže pracovať, keď teplota klesne pod 7 ° C. Naše výrobky na ohrev TÚV tento problém riešia spoluprácou s existujúcim vykurovacím kotlom alebo kachľami na pelety prostredníctvom ďalšieho vstavaného výmenníka tepla. To im umožňuje pracovať, keď iné čerpadlá nemôžu.

powietrzna pompa ciepła

TICHÉ A DISKRÉTNE
Takmer nehlučný bezkartáčový ventilátor (EC) zaisťuje extrémne tichú prevádzku pri vysokom prietoku vzduchu s 65% nižšou spotrebou energie.

MAXIMÁLNA BEZPEČNOSŤ
Všetky zariadenia majú automatizovaný program proti legionelám, a to aj bez prídavného elektrického ohrievača, a použitie nepriameho vykurovacieho kondenzátora zabraňuje riziku úniku chladiva do horúcej vody.


DOPLNKOVÁ MOŽNOSŤ OVLÁDANIA CEZ INTERNET V APLIKÁCII
Aplikácia umožňuje merať úspory, ktoré sa dosahujú pomocou tepelného čerpadla, a umožňuje vám riadiť systém podľa vašej vôle. Systém môže tiež automaticky prijímať aktualizácie softvéru a umožňuje vám a podporným technikom sledovať jeho výkon.

TYPY

PRO
Naša profesionálna rada ponúka neuveriteľnú spoľahlivosť a výkon, pokročilý ovládač a množstvo voliteľných vylepšení, ako je vstup PV a prevádzka pri nízkych teplotách (-5 °).

aplikacja do pompy ciepła

STANDARD
Štandardný typ poskytuje o 30% vyšší výkon v porovnaní so BASIC typom. K dispozícii sú ďalšie voliteľné funkcie.

aplikacja do pompy ciepła

BASIC
Náš základný rad, rad Basic, ponúka úspory bez vysokých nákladov. K dispozícii sú ďalšie voliteľné funkcie.

aplikacja do pompy ciepła

MOŽNOSTI A FUNKCIE UPGRADOVANIA

POWIETRZE (wersja AIR)
Ta wersja umożliwia chłodzenie wybranych pomieszczeń kanałami powietrznymi. Biegną one od punktu wlotu powietrza, przez pompę ciepła do punktu, w którym powietrze jest odprowadzane. Całkowita długość systemu kanałów nie może przekroczyć 10m.

SOLARNY / PODWÓJNY WYMIENNIK CIEPŁA
Model 230 l i 300 l posiada podwójny wymiennik ciepła i umożliwia wykorzystanie dwóch różnych sposobów podgrzewania wody: pompy ciepła, kotła lub energii słonecznej. Wersja 300 l może posiadać trzeci wymiennik (za dopłatą) dla: pompy ciepła, kotła i energii słonecznej.

ROZMIARY
Wszystkie wersje są dostępne w dwóch rozmiarach: 230L i 300L. Wersja 300L umożliwia również korzystanie z systemu solarnego / DHX.

WEJŚCIE PV
Wejście fotowoltaiczne pozwala jednostce CWU na automatyczne przechowywanie nadmiaru słonecznej energii elektrycznej w postaci gorącej wody. Może to zmniejszyć straty energii i opłaty za opomiarowanie netto. Dostępne tylko w wersjach PRO.

OPCJONALNY PODGRZEWACZ ELEKTRYCZNY
Ulepszenie to jest zbędne dla większości użytkowników i pozwala na używanie podgrzewacza elektrycznego do wytwarzania dużych ilości gorącej wody w celu ciągłego, intensywnego stosowania temperatur 70° i wyższych, a także tam, gdzie może być potrzebny system podtrzymania.

ULEPSZENIE DO NISKICH TEMPERATUR
To ulepszenie umożliwia pracę urządzenia w otoczeniu o temperaturze tak niskiej jak -5°. Dostępne tylko w wersjach PRO.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

ILE MOGĘ ZAOSZCZĘDZIĆ UŻYWAJĄC POMP CIEPŁA CWU OD TERMOPLUS?

Przy ogrzewaniu ciepłej wody użytkowej, nasze oszczędności na energii zależą od wielu czynników, np. takich jak koszt za kWh, zapotrzebowanie na wodę użytkową oraz korzystanie przez nas z różnych urządzeń elektrycznych. Rozważmy przykład średnich kosztów dla domu i rodziny składającej się z 5 mieszkańców. Średni koszt kWh wynosi 0,13 euro (średnia w UE to 0,20 euro ). Przy średnim zużyciu w przypadku standardowego elektrycznego kotła, rocznie zużyjemy do ogrzewania wody ok. 4500 kWh. Kosztowałoby to nas 585,00 euro. W przypadku naszej pompy ciepłej wody TermoPlus zużycie spadłoby do 1100 kWh rocznie, co łącznie wyniosłoby 143,00 euro. Oszczędzamy wówczas aż 442,00 euro rocznie, co w przeliczeniu w ciągu 25 lat dałoby nam 11.050,00 euro, a w tym przykładzie nie bierzemy pod uwagę rosnących kosztów energii elektrycznej. Gdyby koszt za kWh wyniósł 0,29 euro, jak w przypadku przeciętnego gospodarstwa domowego w Niemczech wg danych z 2016 r., to roczne oszczędności wyniosłyby 986,00 euro, a oszczędności w całym okresie żywotności urządzenia wyniosłyby 24.650,00 euro.

CZY POMPA CIEPŁA TERMOPLUS BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z MOIM KOTŁEM NA PELLET?
Pompy ciepłej wody użytkowej Termoplus mają dodatkowy wbudowany wymiennik ciepła, który pozwala na połączenie ich z istniejącym kotłem grzewczym na pellet.

CZY POMPY CIEPŁA TERMOPLUS MOŻNA MONTOWAĆ TYLKO W NOWYCH DOMACH?

Pompy ciepła CWU Termoplus mogą być instalowane zarówno w nowych budynkach, jak i zastępować lub modernizować istniejące instalacje ciepłej wody.

JAK WYGLĄDA SPRAWA SERWISU I ILE TO KOSZTUJE?

Pompy ciepłej wody użytkowej Termoplus są niezwykle łatwe w utrzymaniu i mają bardzo niskie koszty obsługi, szczególnie w porównaniu z słonecznymi podgrzewaczami ciepłej wody lub innymi alternatywami. Nasze urządzenia wymagają tylko jednego rocznego szybkiego serwisu, w którym zapewniamy, że wszystko działa poprawnie i wydajnie.