facebookSkip to content
  Pon - Pia 9:00 - 17:00     +421 951 926 882
ecodesign 2022

Pelety ako zdroj tepla

Päť príkladov, keď sú výrobky spaľujúce pelety dobrým riešením.

Problémy s obmedzeným priestorom, veľmi vlhkým prostredím, zastaranými vykurovacími systémami, príliš nízkymi alebo príliš vysokými priestormi: v týchto situáciách sa pri inštalácii výrobkov na pelety našlo dômyselné riešenie. Pozrime sa na päť príkladov, ktoré sú dobrým riešením a novou inšpiráciou.

Príklad 1
Problém s obmedzeným priestorom.

V prvom prípade išlo o dve hlavné obmedzenia. Jednak rozloženie miestnosti, ktorá bola dlhá a úzka, kam sme sa musel zmestiť kuchynský nábytok – široký stôl a malá obývačka. Po druhé, prítomnosť starého dymovodu zabudovaného do malej sadrokartónovej steny oddeľujúcej kuchyňu od obývacej izby, a to z estetických aj funkčných dôvodov.

Riešenie:
Model na pelety “Philo” od spoločnosti MCZ.

Okrem veľmi malej hĺbky (iba 28 centimetrov) má Philo dymovod skôr v hornej časti než v zadnej časti kachlí, a je preto ideálny na zabudovanie. Nezaberá veľa miesta a prúdenie horúceho vzduchu je možné nastaviť tak, aby vychádzalo zhora alebo spredu.

Prvou požiadavkou bolo zabezpečiť vhodný vykurovací systém pre veľký, dosť vlhký a chladný dom. Druhou požiadavkou bolo vykurovanie obývacej izby a spálne iba jedným spotrebičom so schopnosťou nezávisle zvoliť teplotu v miestnosti.

Príklad 2
Sušenie miestnosti a kúrenie súčasne troch miestností.

Teplovzdušné kachle dokážu súčasne vykurovať aj ďalšie miestnosti. Pripojením kachlí k rozvodom teplého vzduchu sa horúci vzduch z kachlí dostane aj do dvoch miestností na druhom poschodí. Teplotu a prúdenie vzduchu v každej miestnosti je možné pomocou diaľkového ovládania automaticky prispôsobiť potrebám používateľa.

Riešenie:
Peletové kachle MCZ so systémom Comfort Air.