facebookSkip to content
  Pon - Pia 9:00 - 17:00     +421 951 926 882

Vyber si svoju krbovú vložku

Krbové vložky na drevo alebo pelety

Moderné krbové vložky sú skvelé zariadenia na vykurovanie Vášho domu. Drevo Vám poskytne jedinečnú a romantickú atmosféru. Peleta Vám poskytne pohodlie diaľkového ovládania horenia.

Krbove vlozky na drevo

Krbové vložky na drevo

Teplo a pohoda pred praskajúcim ohňom
Krbove vlozky na pelety

Krbové vložky na pelety

Pokročilá technológia v klasickom štýle

Ľudia, ktorí by chceli obohatiť svoj interiér krbom, sa pýtajú, či sa takéto riešenie vyplatí. Okrem ekonomických hodnôt treba pripomenúť aj to, že toto riešenie plní aj estetickú funkciu v miestnosti. Krb v obývacej izbe vytvára úžasnú atmosféru počas dlhých, jesenných a zimných večerov. Mnoho ľudí sa rozhodlo postaviť krb práve z dôvodu návrhu interiéru, ktorý je obohatený o príjemný zdroj tepla.
Krby sú populárne v stavebníctve po mnoho rokov. Postupný rozvoj priemyslu spôsobil, že sa na trhu objavilo mnoho nových a zaujímavých riešení, napríklad krb na pelety.

 

Krby na drevo – výhody a nevýhody

Väčšina z nás sa pred rozhodnutím postaviť si krb opýtala, či to stojí za to. Preto môže byť užitočné pozrieť sa na výhody a nevýhody takéhoto riešenia. V prípade krbu, v ktorom budeme spaľovať drevo, sú toto hlavné výhody:

  • ekologický zdroj tepla, ktorý je schopný zaistiť správnu teplotu v celej miestnosti
  • vôňa dreva, ktorá sa nesie okolo domu a poskytuje správnu atmosféru
  • záložný zdroj tepla. Krb zaručuje, že doma nebudeme nikdy v chlade (aj keď dôjde k výpadku dodávky elektriny alebo plynu)

Okrem estetických hodnôt stojí za zmienku, že krb na drevo je jednoducho ekonomicky výhodný. Je to najlacnejší zdroj vykurovania domácností. Podľa odhadov výrobcov krbových vložiek, za predpokladu, že dom má 100 metrov štvorcových a vykurovacie obdobie je 6 mesiacov, sú celkové náklady na vykurovanie približne 350€. Aj toto býva dôvod prečo mnoho ľudí uvažuje o inštalácii krbu.

Na druhej strane, medzi nevýhody patria:

  • ručné prikladanie dreva, aby ste miestnosť udržali v teple,
  • potreba vytvoriť vhodný, suchý priestor na skladovanie dreva,
  • nutnosť čistenia popola,
  • obmedzená kontrola teploty počas horenia,

Krbové vložky na pelety – výhody a nevýhody

Krbová vložka na pelety predstavuje nové riešenie, ktoré sa stáva stále populárnejším. Výber tohto typu paliva zefektívňuje spaľovanie a krbová vložka dosahuje vyššiu účinnosť. Peleta udržuje teplo po dlhú dobu a rýchlo sa rozhorí, takže je teoreticky lepšou možnosťou ako tradičné drevo. Peleta je ekologické palivo, ktoré je úplne obnoviteľným a veľmi efektívnym zdrojom energie. Surovina neohrozuje životné prostredie, a preto ju častejšie vyberajú ľudia, ktorí sa zaujímajú o životné prostredie.

Hlavné výhody tohto riešenia sú predovšetkým:

  • náklady na vykurovanie domu – použitie takéhoto produktu šetrí veľké množstvo peňazí na vykurovanie domu
  • nízka spotreba paliva, ktorá sa premieňa na menej popola
  • vyššia účinnosť, čo predstavuje fakt, že netreba tak často pridávať do krbu

Musíme mať na pamäti, že sa jedná o moderné technológie, a preto je nákup takéhoto krbu investične náročnejší. Hlavnou nevýhodou, ktorá charakterizuje krby na pelety, je ich cena, pretože sa výrazne líši od sumy, ktorú by sme museli minúť za tradičný krb na drevo. Hoci počiatočná investícia je väčšia, ako v prípade iných riešení, odborníci zdôrazňujú, že sa časom vyplatí. Dôvodom je skutočnosť, že prevádzkové náklady takéhoto krbu sú oveľa nižšie ako iné riešenia. Napriek cene sa krby na pelety stále častejšie inštalujú v domácnostiach.

Obojstranné

Obojstranné

Pozrite si našu ponuku obojstranných vložiek

Wkład kominkowy narożny

Rohové vložky

Pozrite si ponuku našich rohových vložiek

Trojstranné

Trojstranné

Pozrite si našu ponuku trojstranných vložiek

pellet

Čo sú to pelety?

Peleta je palivo vyrobené z lisovaného dreva …
krbove kachle ecodesign

Dozviete sa viac o ekológii našich krbov

Krbové kachle vyhovujú najnovšej norme EcoDesign 2022